neděle 15. února 2009

Rady a doporučení k drážďanské Semperoper

Podělte se o zkušenosti s návštěvou drážďanské Semperoper. Kde a kdy kupovat lístky? Za jako cenu? Na co si dát pozor? Jet autem nebo vlakem? Kde zaparkovat? Které opery byste doporučili navštívit ostatním? Co vás zaujalo? Na co raději nejet? Co se tam chystá? Hledáte někoho, s kým byste navštívili toto divadlo společně? Pomožte ostatním a kdykoliv připište komentář!!

Opera dream...6.4.2009

4 komentáře:

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Obecně vzato - Drážďany jsou co se shánění lístků týče velmi bezproblémové, i když je tam skoro vždycky nakonec plno a často i vyprodáno. Cenově nejsou nejlevnější, ale snad jsem tam neviděl jedno jediné vysloveně slabé představení - ať už režijně nebo pěvecky (naopak je tam k slyšení celá řada světových hvězd, ale i začínajících velmi slibných pěveckých nadějí). Na internetových stránkách vyhlédnutého představení vyplníte objednávku včetně kreditní karty (snad jediným mínusem je, že konkrétní sedadlo v té které cenové kategorii přidělí automat, nemůžete si tedy přesné místo vybrat) a prakticky je hotovo. Pravda, chcete-li mít jistotu (a v té vaší cenové kategorii dobré místo), vyplatí se objednávat dost dopředu, peníze přitom obratem strhnou (byť to je třeba na představení až za rok) a lístek vidíte, až když si ho vyzvednete přímo v Drážďanech (na základě potvrzení, které vám příjde na váš mail). K vyzvednutí je dva tři měsíce předem v pokladně v těsné blízkosti Semperoper nebo klidně až těsně před představením. - Jak vidno z příspěvků tohoto blogu, nejsem zdaleka sám, kdo občas někam vyjede. Podělíte se o své zkušenosti i vy ostatní?

Anonymní řekl(a)...

S lístky do Drážďan je to opravdu v pohodě. Mě se dokonce stalo, že jsem ho musel změnit na jiný datum a neměl jsem žádný problém. Reagovali velmi operativně. Co se týká ceny, tak to není tak hrozné. Třeba na Elektru jsem měl lístky za 55€ a bylo to, tuším, do 10. řady v přízemí. Do Státní opery stojí lístek na srovnatelné místo 1.200,- Kč, ale asi není třeba připomínat, že rozdíl v kvalitě obou divadel je dost velký:-).
Jezdím autem a parkuju v garážích u opery, kam vás v pohodě dovede navigační systém. Neměl jsem s tím problém.
w.

Therese řekl(a)...

Díky za info.
Když už jsme u toho, chtěla bych se zeptat, jestli někdo nevíte, jak je to s nákupem lístků, pokud člověk nemá platební kartu uzpůsobenou k těmto elektronickým transakcím? Tuším, že tam snad nějaká alternativa byla, ale nejsem si jistá. Nemáte s tím někdo zkušenosti?

Alex řekl(a)...

my ideme do Drazdan 12.6. na Lucreciu Borgiu s Editou Gruberovou. listky som kupoval priamo cez ich stranku a viem, ze som si vedel aj vybrat priamo miesto na sedenie.
Mame miesto na prizemie, listky za 29,50 EUR, co sa mi zda vyborna cena