neděle 15. února 2009

Rady a doporučení k MET

Podělte se o zkušenosti s návštěvou MET. Kde a kdy kupovat lístky? Za jako cenu? Na co si dát pozor? S jakou leteckou společností letět? Kde se ubytovat? Kde se ubytovat? Které opery byste doporučili navštívit ostatním? Co vás zaujalo? Na co raději nejet? Co se tam chystá? Hledáte někoho, s kým byste navštívili toto divadlo společně? Pomožte ostatním a kdykoliv připište komentář!!

Opera dream...6.4.2009

2 komentáře:

bianca řekl(a)...

Podle první zkušenosti s MET mám dojem, že vzhledem k obrovské kapacitě divadla je pravděpodobné, že i na atraktivní titul při včasném objednání dostanete vstupenky vždycky - a na běžné tituly pak i krátce před přestavením. Objednání přes internet je jednoduché - po nalogování se vyplní objednávka, lze vybrat konkrétní sedadla, platí se kreditkou, vstupenky se vyzvedávají až v pokladně divadla po předložení rezervačního potvrzení ( přijde e-mailem) a kreditní karty, kterou jste platili. Vždycky to ale jistí vstupenky k stání - prodávají se vždy v den představení od 10.oo hod dopoledne, kdy se otevírají pokladny. Myslím, že stačí přijít tak půl hodiny až hodinu předem a máte místo jisté ( odhaduji, že je k dispozici celkem asi 250 míst) Místa jsou zde číslovaná, vstupenka stojí 2O dolarů a místa k stání jsou v přízemí( 3 řady za sebou) i na balkonech - vždy jen 1 řada. Nejlépe je prý vidět z míst na Family Circle, odtud je vidět celé jeviště. Z míst na nižších balkonech a v přízemí je vždy balkonem, který je nad vámi, zakryta horní část jeviště. Každé místo má vlastní display, titulky jsou v angličtině a němčině. I když jdete k stání, máte při troše štěstí šanci, že si sednete na některé z neobsazených míst ( nejvíc jich prý bývá volných na Famili Circle) a nikdo vás z místa nebude vyhazovat, jako je to obvyklé v jiných operních domech.
Do New Yorku většinou člověk jede na více dní, takže doporučuji při té příležitosti i návštěvu některého muzikálu. Vstupenky za poloviční cenu lze dostat v den představení ve specielním předprodeji na Times Square, ale na ty nejzajímavější muzikály stejně tyhle zlevněné lístky nejsou. Pokud tedy chcete vidět klasiku jako je Fantom Opery, West Side Story nebo třeba Hair, tak je lepší si lístky koupit za plnou cenu přímo v divadle. Jediný muzikál, který byl zcela na dva týdny dopředu vyprodán, byla West Side Story, na vše ostatní lístky byly.

Anonymní řekl(a)...

Díky Bianco za postřehy. Já jenom dodám: I když si myslíte, že máte hodně dobrá místa v přízemí, je to tak rozlehlé divadlo, že vidíte jenom pohybující se stíny na jevišti :-) My jsem absolvovali 2x přízemí kolem 40 řady až pod balkonem a kromě toho, že to bylo už velmi daleko od jeviště a zvuk orchestru byl utopený a postavy na jevišti malinkaté (a také vadil podhled stropu balkonu nad námi), musíte počítat i s tím, že američané nepoužívají šatnu a kabáty házejí pod sebe, za sebe, vedle sebe :-) Takže pokud vedle vás zasedne korpulentní američanka a přehodí si vedle sebe kabát, je témeř jisté, že ho budete mít celé představení v klíně :-)

Pitná voda je v Americe na veřejných místech všude přstupná a zdarma. To platí i v MET a je možné se o přestávkách napájet z fontán umístěných na bočních stranách foyeru v 1. patře. Jinak občerstvení je poměrně drahé.

No a nezapomeňte zavítat do operního obchodu (vstup z pravé strany divadla nebo z metra). Stojí za to nejenom výběr DVD (pozor při nákupu na regionální kód), ale i zajímavé plakáty a rozsah knižní produkce pro milovníky hudby. Je to podle mně nejlépe zásobený obchod tohoto typu :-)