neděle 15. února 2009

Vzkazy, dotazy, inzerce, návštěvní kniha

Chcete něco někomu vzkázat, na něco upozornit, někoho pozdravit, na něco se zeptat či něco inzerovat? Hledáte přátele se stejným zájmem o operu či klasickou hudbu? Chcete se seznámit s někým, kdo bydlí ve vašem městě či s někým kdo chodí do stejného divadla? Není nic jednoduššího, než zde zapsat komentář.

Opera dream...6.4.2009

58 komentářů:

Dana Šimková řekl(a)...

Kde se dá na internetu poslechnout opera? http://parterre.com/unnatural_acts_2006.htm prohledejte všechny sezóny, jsou tam velmi zajímavé a mnohdy i unikátní záznamy z představení!

Dana Šimková řekl(a)...

Všimla jsem si toho až teď - v 1:45 hrají ráno, kdyby se někomu nechtělo spát!, koncert Netrebko z Baden-Badenu (s Garančou a Armiliatem). Já ho mám na DVD, kdyby se na něj chtěl někdo podívat...

Anonymní řekl(a)...

Doporučení:
podívejte se na internetu na www.classicaltv.com.
Svatopluk

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Mooc prosím, nenahrával jste někdo minulé pondělí 13.4. na TV Arte Händlova Mesiáše z Vídně? Bohužel mi utekl, snesl bych za něj modré z nebe :-) Děkuju Vít

bianca řekl(a)...

Nechystáte se někdo v srpnu do Pesara na Rossiniho festival, konkrétně na Zelmiru s Florezem ? Předprodej začal v pondělí, ještě jsem se ale ani nestihla podívat, jestli už je vyprodáno nebo jak to vypadá.... Původně jsem jet nechtěla, ale kdyby nás jelo víc, tak možná...

Dana Šimková řekl(a)...

Ještě před měsícem bych sem hned psala - milovnice opery z Brna hledá další milovníky z okolí, kteří chodí rádi do divadla... A dnes mohu s radostí říct, že jsem tam našla dva velké nadšence, se kterými mám možnost se setkávat v divadle, na přenosech i mimo představení.

Pokud jste někdo z okolí Brna a nechce se Vám chodit samotným do divadla, případně si u kafe chcete popovídat o tom, jak se Vám líbilo včerejší představení v Janáčkově divadle, klidně napište! :-)

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Nemá prosím někdo na DVD nahraný dokument o Martině Jankové, který vysílala ČT?
Děkuji!

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Jasně - dokument o Martině Jankové je na světě, mám někde uschováno :-)

bianca řekl(a)...

A nenahrál jste náhodou někdo na CD ten nedělní recitál Hampsona na Vltavě ? Já, která na to ještě všechny upozorňuju na blogu, jsem tak šikovná, že se mi podařilo v neděli na to úplně zapomenout...

bianca řekl(a)...

Přátelé, právě jsem se dověděla velmi smutnou zprávu. U Rolanda Villazona lékaři zjistili cystu na hlasivkách a v nejbližší době se Rolando podrobí operaci. Zrušeny jsou prozatím všechny jeho termíny do konce r. 2009. Pevně věřím, že vše dobře dopadne, že to nebude ještě něco vážnějšího a že se stímto výjimečným tenoristou a člověkem počátkem r. 2010 opět na jevišti setkáme.

Anonymní řekl(a)...

Villazónovi budiž skutečně přáno vše dobré. Ale že si svým stylem zpívání vykoleduje na hlasivkách uzlíky, bylo jen otázkou času...

Vlasta řekl(a)...

Velice moc je mi líto, že má Rolando Villazon problémy a že se nám opět ztratí z očí.Doufejme, že jen na čas.Moc bych mu přála uzdravení a dál už žádné zdravotní potíže.V budoucnu bude muset opatrněji zacházet se svým hlasem , jenže to je u něho asi ten problém, že neumí ubrat,neumí šetřit svou energií .Řekla bych, že si nekoledoval o nic, jak to pisatel přede mnou píše.To je příliš necitlivě napsáno . On se jen tolik pro nás rozdával.A proto je mi nesmírně líto, že to došlo až do tohoto stavu.Trpělivě budeme čekat na jeho návrat.

vdv@seznam.cz řekl(a)...

Paní Vlasto, plně chápu Vaši lítost. Ale myslím, že pisatel před Vámi říká vzásadě totéž, co Vy. "Jen" pregnantněji. Myslím, že stejně jako Vy má i on vzásadě pravdu.

Vlasta řekl(a)...

Ano, je to tak, připouštím,jen jsem v návalu lítosti nad mým oblíbeným Villazonem nemohla unést ten výraz " koledovat ".

bianca řekl(a)...

Přátelé, pokud ještě někdo nemáte lístek na páteční koncert J.D.Floreze v Praze, tak Ticketpro má k dispozici asi 20 vrácených vstupenek od jednoho sponzora - jsou to lístky 1. kategorie do přízemí za 3 500 Kč.

Anonymní řekl(a)...

Měla bych technickou poznámku k publikováním příspěvků (nemyslím komentářů, ale článků). Hlavní stránka mi přijde dost nepřehledná, než se dostanu přes nějaký delší rozhovor (někdy dokonce s anglickým originálem) na další článek, ruka na kolečku myši mi zdřevění. Kvůli délce příspěvků se taky některé zajímavé články velmi rychle dostanou z titulní strany. Navrhuji tedy (pokud je to technicky možné), aby na hlavní stránce nebyly články celé, ale jen titulek, jedna fotka a asi dva odstavce textu a zájemce by si pak celý článek mohl rozkliknout. Mohl by tam být také rovnou proklik na komentáře, jako je to dosud. Zjednodušila by se tak orientace a "starší" články by neměly tak krátkou životnost. Vím, že se dají najít podle vyhledávání vlevo, ale stejně mi tohle přijde výhodnější. Dávám tedy k úvaze.

Katka

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den Katko,

je to fajn nápad. Udělat pro přehlednost by se dalo spouuuuuuustu věcí. Má to však jeden háček. Skript, na kterém je blog založený, je prakticky unifikovaný produkt, který až zase tak velkou variabilitu neposkytuje. Má výhodu, že je flexibilní a umožňuje základní funkce automatizovat a sjednotit, ale blog není profesionálně připravovaný webmastery. Snad jednou, až se z OPERA dream stane uznávaná platforma si budeme moci "dovolit" zaregistrovat doménu, najít webmastera a přejít na zcela originální úroveň zpracování webovských stránek podle našeho gusta :-)

A proto, čtěte, přispívejte, diskutujte - ať máme co nejširší navštěvovanost a renomé a můžeme se zprofesionalizovat! Já pak do změn půjdu určitě plnou parou.

AB

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Děkuji Alešovi za předání infa. Katko, ještě dodávám, že zkusím udělat tu věc, že trochu roztáhnu prostřední sloupec tak, aby nebylo tolik nutné rolovat.
Každopádně v levém sloupci je archiv blogu, kde je možné překlikávat jednotlivé příspěvky bez nutnosti rolování. Mám ho dát úplně nahoru? Bylo by to praktičtější?

Radek řekl(a)...

Na stránkách http://www.rolandovillazon.com/ jsem se dočetl, že pan Villazon musel na operaci s cystou na hlasivkách a rehabilitace potrvá nějakou dobu, proto musel zrušit svá vystoupení až do konce tohoto roku. Tak snad vše dobře dopadne a opět ho uslyšíme v roce 2010, třeba ve Vídni.

Anonymní řekl(a)...

Aha, chápu, nedá se nic dělat. Ale myslím, že posunutí toho "rozcestníku" se staršími příspěvky by mohlo být dobré. Nechala bych nahoře jen ty obecné kategorie, jako jsou dosud. Díky moc.

Katka

Dana Šimková řekl(a)...

Zdravím vás všechny a mám velkou prosbu: Chci sehnat vstupenky na Novoroční koncert Vídeňských filharmoniků (nebo aspoň Silvestrovský) - zde je o tom info http://www.wienerphilharmoniker.at/index.php?set_language=de&cccpage=tickets_newyearsconcert - máte s tím nějakou zkušenost, nevíte, kde bych je mohla na netu najít?

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Dano, nechci Tě odrazovat, ale novoroční myslím neseženeš a když seženeš, tak se nedoplatíš - cena musí být astronomická. Ale to je jen má domněnka, třeba bude někdo vědět přesněji.

Tantris1978 řekl(a)...

Milá Dano, vzdejte to, nemusíte být všude :-)))) Na normální abonenťák Vídeňských filharmoniků se prakticky nedostanete, na předplatné je pořadník a čeká se několik let. Tety Vídeňačky mne jednou chtěly dostat na koncert Bouleze, obvolaly co mohly, ale nešlo to. A ty sumy si nedokážu představit. A je opravdu o co stát???!!! Poslouchat posté Mit Donner und Blitz a Kaiserwalzer a pak si sborově zaplácat? Jděte raději do Musikvereinu na něco jiného. Koncerty lidí, o kterých se nám může z našich pódií jen zdát, tam jsou každý týden...

Anonymní řekl(a)...

Uvidíme se na světové premiéře opery v Ostravě? V rámci festivalu Janáčkův máj se 25. května uskuteční představení opery E. Schiffauera Brenpartija v areálu vítkovických vysokých pecí.
Svatopluk

Anonymní řekl(a)...

Co Vy na to:
přečtěte si článek http://miloslavdvorak.blog.idnes.cz/c/63346/Proc-cesti-ucitele-zpevu-zbytecne-nici-zakum-hlasy.html
Tudy cesta do MET nevede.
Svatopluk

Anonymní řekl(a)...

Svatopluku,

diky za odkaz. Zajímavý článek. Je fakt, že česká škola mnoho dobrých pěvců nevychovala. Mladí talenti buď odešli zavčas do zahraničí, nebo jejich hlasy zničili učitelé a šíře repertoáru, které se musejí v našich divadlech podrobovat. Co nadějných hlasů jsem již slyšel z našich jevišť a po pěti letech o nich nebylo ani vidu ani slechu, v horším případě slechu ano, ale už nebyl libozvučný :-). Je to škoda. Znám také osobně jednu pěvkyni, dnes již v letech. Její hlas v plné síle jsem slyšel vždy jenom ze záznamu, ale nikdy jsem nenabyl dojmu, že to byl špičkový hlas. A vím, že učí mladé talenty. Vždycky si kladu otázku, jak může někdo, kdo sám nemá dobrou techniku, učit jiné lidi. To pak vede k tomu, že je učí všechny chyby, které měl sám.

A to samozřejmě neplatí jenom o zpěvu.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Já ani v Ostravě nikdy nebyl.... Jednou to snad napravím a také Svatopluku děkuji za zajímavý odkaz!

Vlasta řekl(a)...

Přátelé, včera na blogu A.Netrebky se objevila zpráva, že v prosinci nahradí nemocného Villazona v Hoffmannových povídkách v MET Joseph Calleja.Doufejme, že je to dobrá volba./Ovšem pro mne je Villazon nenahraditelný./
http://anna-netrebko.blogspot.com/

Dana Šimková řekl(a)...

No, asi bych to neměla říkat, když mám ráda Villazona, ale na toho Calleju se neskutečně těším!!! :-D

Anonymní řekl(a)...

RE Dana Šimková
K dotazu ohledně lístků na Novoroční koncert Vídeň.filh. - tyto lístky jsou vážně hoodně drahé a budou se určitě špatně shánět, navíc pokud neuspějete v loterii přímo a budete je shánět přes agenturu, tak to ještě dost naroste (př. lístky do Salcburku, které normálně stály 333 Eur, prodávala agentura přes 500 Eur). Na "vídeňáky" je nejlepší jet na salcburský festival. Tam se lístky shánějí lépe - od listopadu do začátku ledna registrují požadavky na lístky. Pak Vám pošlou, zda jste uspěla nebo ne (já jsem z 5 požadavků neuspěla v losu jen jednou, a to na velmi žádané představení Villazón/Netrebko....což se dalo čekat...:-))). Požadavky se dají posílat přes webové stránky festivalu, platba je kreditkou. Následně Vám lístky pošlou poštou. A jak můžete vidět na tomto odkazu, tak lístky jsou dokonce ještě nyní a je možno si je koupit - http://www.salzburgerfestspiele.at/konzert/serie/serieid/626/sid/84/ . Navíc Salzburg je skvělý!!!! Mohu jen doporučit. Zdravím madabouttraviata

Dana Šimková řekl(a)...

Madabouttraviata, Vy jste prostě poklad!!! :-) Díky mco za informaci, říkala jsem si, když jsem viděla ty vstupenky na Novoroční za něco přes 30 euro na stání, že je to nějak hooodně málo. Po pravdě Salcburk mě také docela láká, tak by se to dalo spojit. Moc díky!

Dana Šimková řekl(a)...

Ještě jsem viděla, že hrávají v Schönnbrunu - jak tam to vypadá, netušíte? :-)

Anonymní řekl(a)...

Je pravda, že člověk nic nedá za to, když zkusí poslat požadavek na novoroční konzert... Možná, že člověk bude mít štěstí, já jsem o tom také uvažovala, ale protože jsem veeliikááá fanynka Plácida Dominga, tak teď jezdím na jeho evropská vystoupení, kam se dá (hlavně co peníze a čas dovolí - v pondělí jsem se vrátila z Paříže:-)). Vídeňáci mi do budoucna neutečou:-))) Madabouttraviata

Anonymní řekl(a)...

Konzerty v Schonnbrunu, to vážně netuším.... Madabouttraviata

shyZ@seznam.cz řekl(a)...

Prosím, najdu někoho, kdo slyšel Jonase Kaufmanna jako Cavaradossiho v Tosce ve Vídni během května? Budu vděčná, pokud by se mi takový jedinec ozval....

bianca řekl(a)...

Na tuto Toscu jsem se původně do Vídně chystala, ale pak jsem dala přednost začátkem dubna inscenaci Toscy v Curychu v obsazení Kaufmann,Magee, Hampson - naprosto úchvatný zážitek.

shyZ@seznam.cz řekl(a)...

Bianco, moc prosím, můžete se napsat na můj mail? Ráda bych se Vás na něco zeptala a nechci se vypisovat tady. Moc děkuji předem, má adresa je jasná... :-)

bianca řekl(a)...

Přátelé, dnes jsem našla na španělském blogu tento milý pozdrav od Rolanda Villazona,o který se s Vámi chci hned podělit.

Dear friends,This is just a quick note to tell you how touched I am by the many beautiful messages I have received from you over the past weeks. Every message, every postcard, every book you have sent me is like a flower. My garden is full of colors and I am the little colibri drinking from all of them. Thank you!

Some of you have expressed worries about my recent withdrawal from the "Carmen" -production in Vienna. Don't be concerned! I have not yet had the operation (it will take place in these days), but I decided I want to be careful with my repertoire in the next year.

I have spent this time playing with my kids and taking walks with my wife, joggling, reading Darwin's fabulous "The Origin of Species", joggling, listening to all of Brahms and going to the theater, joggling, dreaming, writing a little fiction and joggling!.

I wish you all the very best for a wonderful summer and promise to be in touch again soon!

Rolando

bianca řekl(a)...

Dobrá zpráva pro všechny fankoušky Rolanda Villazona - operace se zdařila a Rolandovi se daří výborně. Přilkládám jeho krátký dopis fanouškům i s českým překladem.

Dear All

I am very happy to tell you that my surgery went very well, and that everything looks even better than we could have hoped. I have begun the re-training process, and am in very good spirits.

It is good to have to walk a long path. One learns not to take any step for granted, or regard the sight of a flower as unimportant.

There is no applause without a pair of hands, there is no song without two vocal cords, there is no performance without an audience.

I can't wait to sing for you again.

Have a great summer,
yours, Rolando.


Milí přátelé,
Jsem velmi šťasten, že vám mohu oznámit, že moje operace dopadla velmi dobře, všechno vypadá ještě daleko lépe, než jsme doufali. Začal jsem s rekonvalescencí a mám dobrou náladu.

Je dobré muset absolvovat dlouhou cestu. Člověk se naučí nebrat nic jako samozřejmost nebo považovat obyčejnou květinu za nezajímavou.

Není potlesku bez páru rukou, není píseň bez hlasivek a není představení bez publika. Nemůžu se dočkat, až pro vás zase budu zpívat.

Přeji vám krásné léto.
Váš Rolando

Dana Šimková řekl(a)...

Blanko, moc díky, to je velmi pozitivní zpráva! Takže kéž se mu daří, denně se za jeho zdraví modlím.

Anonymní řekl(a)...

Před pár dny jsem objevila tyto stránky a velice ráda je čtu. Přivítala bych více názorů na operní představení a interprety v ČR.

Dana Šimková řekl(a)...

Velmi dobrá stránka, kde se dočtete všechno možné o operách - kdo, co složil, kdy, kde to mělo premiéru, o skladatelích známých i méně známých včetně všech možných libret! http://www.karadar.it/Operas/Default.htm stahování a poslouchání hudby nejede.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, nechystáte se někdo 23.1. na Cosi fan tutte do Stavovského divadla? Nevíte jaké bude premiérové obsazení? Já jsem tak trochu něco jako "operní začátečník", takže nevím, kde to dohledat;-) Žádný z možných pěvců to na svých stránkách také nemá, tak s obracím na Vás. Nevíte? Děkuji moc Iveta

Dana Šimková řekl(a)...

Já akorát vím, že 25. 1. bude mít premiéru Cosi fan tutte s Csillou Boross. :-D Takže u té Vám mohu s jistotou říct, že ta zpívat nebude... :-) http://www.narodni-divadlo.cz/Default.aspx?jz=en&dk=predstaveni.aspx&sz=297&sb=1&ic=5399&pr=75826

Anonymní řekl(a)...

Dobře, děkuji moc, alespoň tak:-) I.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, je možné někde na Vašem blogu najít nebo získat kontakt přímo na tvůrce Opera dream?

Děkuji. Nečasová

Dana Šimková řekl(a)...

Najdete nás v Klubu přátel, kontakt na mě, majitele, je aychend@seznam.cz
Dana Šimková http://operadream.blogspot.com/2009/02/klub-pratel-blogu-opera-dream.html

PetrV řekl(a)...

Mám jeden volný lístek na recitál Anda-Louise Bogza ve Státní opeře Praha dne 24.5.2010 v 19,00hod. Řada 13, sedadlo 304, cena 200 Kč. Pokud má někdo zájem kontaktujte mne prosím na email PVeleb@seznam.cz.

JanM řekl(a)...

Do 5.9.2010 je možnou zakoupit vstupenky na všechna představení Národního divadla v Praze (patří pod něj i Stavovské divadlo a Divadlo Kolowrat) na měsíc září se slevou 40%. Nabídka je platná pouze pro nákup vstupenek v pokladnách Narodního divadla.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,nedávno jsem tady na Operadream narazila na odkazy na vsechny casti Lekarnika.Ovsem ted je uz nemuzu najit...Nemohl by mi nekdo poradit,jak se k nim dostat,popr.poslat odkaz?Dekuji. Dominika Volfova

Dana Šimková řekl(a)...

Dobrý večer, paní Volfová, odkazy na Lékárníka jsou na druhé stránce, která patří k Blogu: http://operadream-ceskadivadla.blogspot.com/2010/04/lekarnik-v-klasickem-habitu.html. Mějte se hezky! Dana

Anonymní řekl(a)...

Děkuji moc.D.V.

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,chtela bych se zeptat na kritiku Turandot v Brně.Myslím že tu byla,ale teď už tu není.......?ráda bych si ji přečetla...Děkuji Pavlína Smečková

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, náhodou jsme zjistila, že pražské Bio OKO bude příští víkend promítat Toscu z Royal Opera House London (kouknete www.biooko.net). Další možnost podívat se v kině na kvalitní operu. Milena

Angelica řekl(a)...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na něco ohledně pařížské L'opera de la Bastille. Nebyl tam náhodou někdo z vás na nějakém představení? Potřebovala bych informace ohledně koupě lístků a jejich vyzvednutí a také o tom, jak je z různých míst vidět na jeviště. Předem děkuji za odpověď

Anonymní řekl(a)...

Zdravím všechny operní fanoušky,
nenašel by se někdo, kdo by se mnou občas zašel do ND, StD nebo SOP v Praze? Případně na nějaký koncert v blízkém okolí? Všechny hudbymilovné kamarádky mám právě na mateřské :-)
Pokud by si někdo chtěl o opeře popovídat, rovněž to uvítám.
A ještě dotaz - nemáte někdo na DVD záznam koncertu z 2. 10. 2009 ze Státní opery - Bohuslav Martinů, Česká rapsodie, se S. Semem?
Předem díky a doufám, že tu najdu spřízněnou duši :-)
Zuzana
uj.uj@seznam.cz

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den,
mám jeden volný lístek na Mozartovy narozeniny 2014 do Stavovského divadla v Praze na 27.1.2014, II.galerie, 1.řada, sedadlo č.25, cena 290kč. Pokud má někdo zájem zavolejte prosím na 603 338 310.
Jan M.

LA7LIN řekl(a)...

Nabízím za původní cenu (1800 Kč) dva lístky na předvánoční koncert České filharmonie, pá 18. 12. 2015 od 19:30, 10. řada
tel: 732785962