pátek 13. února 2009

Autogramy

Thomas Hampson

Bryn Terfel

Kateřina Kněžíková

Charles Mackerras

Barbara Frittoli

Joseph Calleja

Lioba Braun

Juliane Banse

Nadja Michael

Christoph Eschenbach

Rolando Villazon

6 komentářů:

Anonymní řekl(a)...

Konečně vidím, jak vypadá podpis Hampsona (doufám, že brzy budu také jeden vlastnit) :-) Pěkná sbírka, jestli tomu rozumím, měl jste možnost a budete mít možnost je všechny vidět - Vy se tedy máte! :-)
Dana Šimková

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Děkuji za reakci, autogram p.Hampsona Vás určitě nemine, po koncertě je dle mých zkušenosti vždy v dobré náladě a rád se se svými příznivci potkává:-)

OperaDream

Anonymní řekl(a)...

Dobrý den, můžu se, jako nezkušená fanynka, zeptat, jak se získávají po koncertě podpisy zpěváků? To je nějak organizované (čeká se někde na umělce) nebo ho člověk musí odchytit na odchodu z budovy??? Děkuji za info.Pozn: já jsem osobně dost nesmělá na to abych se za někým vrhala na chodníku a prosila ho o podpis, takže bych uvítala organizovanější formu. K.B.

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Dobrý večer K.B.,někdy je to snadné, jindy složitější, chce to trošku znát místo, kde se koncert odehrává a to se pozná nejlépe tak, že se tam jde víckrát. Jednoduše se to dělá tak, že to chce sebrat trochu odvahy a té otrlosti, jít po koncertě k šatně daného umělce...a zaklepat. Např.ve Stavovském divadle se ale čeká u zadního vchodu, když už pěvci odchází. Někdy se stane, že už zde několik zájemců postává, někdy na to jste sama. Nikdy se mi nestalo, že bych byl odmítnut, v drtivé většině případů s úsměvem umělec rád autogram věnuje. Jen v zanedbatelném množství případů se stane, že je po koncertě oficiální setkání umělce s návštěvníky koncertu a tím i podepisování.
Bál jsem se jen jednou. Bojím se doteď:-). Klavírista a dirigent Michail Pletněv byl opravdu jako tvrdá skála bez jakéhokoliv náznaku úsměvu. Ve finále mám ale i společnou fotografii... Možná že odměřeně působí jen navenek. Určitě to zkuste!

Anonymní řekl(a)...

Mohu potvrdit, zatím jsem také nikým odmítnut nebyl a někdy člověk zažije velmi zajímavé situace :-) V ČR bohužel zatím není v čekání na autogramy operních hvězd taková tradice, lze-li to tak říci, jako v zahraničí, takže se často stane, že budete u Národního, Stavovského, Obecního domů apod. čekat sama. To se Vám ve Vídeňské státní opeře stát rozhodně nemůže, tam spíš budete bojovat o dobré místo ve frontě :-)

Chtěl bych se zeptat, jak se to s čekáním na autogramy u Rudolfina. Mám v úmyslu jít si tam počkat na autogram, ale neznám příliš tuto budovu a nevím tedy, kde čekat. Osobně nikdy nechodít do šatny a čekám u příslušných dveří (většinou úspěšně) :-)

Pepa

operadream@centrum.cz řekl(a)...

Zdravím Pepo, v našich končinách se někdy vytvoří fronta, ale je pravda, že je to spíše vzácnost. Frontu v Rudolfinu určitě čekejme na podpis Floreze na PJ. Nevím, jak ostatní, ale já jsem nadšený faktem, že se koncert koná v Rudolfinu a nikoliv v Obecním domě.
Co se týká autogramů zde, je-li koncert sestaven tak, že je zde dirigent a jeden sólista, vše se odehrává prakticky na stejném místě a bez jakýchkoliv komplikací.
Po vstupu do Rudolfina jít vlevo, projít kolem občerstvovací zóny, minout pánské toalety po levé ruce, bez jakýchkoliv obav projít do mezimístnosti, v které jsou po pravé ruce schody. Těmi umělci prochází ze svých šaten na pódium a zpět. Někdy je zastihnete právě tam a zde je i můžete po koncertě oslovit. Často se stane, že Vám navrhnou, jestli byste s nimi nešel právě do šatny, někdy se Vám ale rovnou rádi podepíšou přímo na místě.
Pokud se to neodehraje v této mezimístnosti, je třeba projít ještě dále do místnosti se zrcadly. Zde je po lové ruce dirigentský salónek vedle výtahových dveří jsou dveře do šatny sólisty. Kvůli autogramu klavíristy Brendela zde bylo ve frontě loni cca 50 lidí.
Je-li více sólistů, je nutné za nimi sejít do šaten o patro níže.